web site statistics software Çeşme-Sakız işbirliği büyüyor - Turistik Çeşme Yerel Siyasi Ticari Gazete

PostHeaderIcon Çeşme-Sakız işbirliği büyüyor
+   --   0

Çeşme-Sakız işbirliği büyüyor

 

   Çeşme Esnaf ve Sanatkarlar Odası (ÇESO) Başkanı Mustafa Cenger ile Sakız Adası Homeros Kiralık Odalar, Daireler ve Yazlık Evler Derneği Başkanı Dimitrios Kytrilakis arasında imzalanan Kardeşleştirme ve İşbirliği Protokolü sonrasında çalışmalar hızla başladı.

 

İki derneğin kurduğu komisyonlar Çeşme'de toplanarak çalışmalara başladılar. Toplantıda Çeşme ile Sakız beraber ortak internet sitesi açma kararını hayata geçirdiler. Sitenin taslağı belirlendi ve profesyonel bir firma tarafından hayata geçirilecek.

Kurulan komisyonda ÇESO bünyesindeki otellerden Neşe Otel, Akpınar Otel, Alaçatı Siesta Otel, Yalçın Otel, Sahil Pansiyon, Beyaz Ev Otel, Antik Otel, Ufuk Butik Otel ve Masala Otel yer aldı. Sakız Adası'ndan ise Anna Rooms, Venüs Apart, Mavrokordatiko, Karfas Sea Apart, Volissos Travel, Alex Rooms ve Stroubis Studios katıldı. 

ÇESO Başkanı Mustafa CEnger komisyonun ortak karar vereceğini, derneklerin de lojistik destek sağlayacağını belirtti. İlk etabın otelleri biaraya getirmek olduğunu söyleyen Cenger, “İnternet sitemizi oluşturduktan sonra turizme bağlı restoranlar, kafeler, bar gibi alt sektörler devreye girecek. En önemlisi Çeşme ve Sakız'ın kimsenin göremediği güzelliklerini bulup, cazibe merkezlerimizi arttırmak. Bölgenin cazibelerini ortaya çıkartıp bölgeyi tanıtacağız” dedi. Bu ay içinde açılacak olan internet adreslerinden (cesmetochios, chiostocesme, chioscesme.com.) bölge, oteller ve restoranlar hakkında bilgi edinilecek.

Toplantının ikinci gündeminin Midilli Turizm ve Ticaret Fuarı olduğunu belirten Cenger, “İkinci konumuz ise 22-25 Haziran tarihlerinde gerçekleşecek Midilli Turizm ve Ticaret Fuarı'na beraber katılmaktı. Standımız ayarladık. İlk defa Çeşme ve Sakız bir fuarda aynı stantta tanıtım yapacak” diye konuştu.


Haber Resimleri

Paylaþ

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Habere Oy Verin

Habere Henüz Puan verilmemis.
Bu Habere Puan Verin: 0 1 2 3 4 5

Yorumlar


  Bu haber Yoruma Kapalý.
 
 

Tavsiye Et

*: Her satýra bir e-posta adresi yazarak birden fazla adrese ayný anda mesaj gönderebilirsiniz. (En fazla 10 adres yazabilirsiniz.)

Benzer Haberler

Benzer haber Bulunamadý.