web site statistics software Köy Enstitülerinin Kuruluşunun 72. Yıldönümü Urla Kadıovacık Köyü'nde Kutlandı - Turistik Çeşme Yerel Siyasi Ticari Gazete

PostHeaderIcon Köy Enstitülerinin Kuruluşunun 72. Yıldönümü Urla Kadıovacık Köyü'nde Kutlandı
+   --   0

Köy Enstitülerinin Kuruluşunun 72. Yıldönümü Urla Kadıovacık Köyü'nde Kutlandı

 

ALİYE BOZKURT

 

   Türkiye Cumhuriyeti'nin eğitim alanındaki en özgün ve en büyük atılımlarından birisi olan Köy Enstitüleri'nin kuruluşunun 72. Yıldönümü Atatürkçü Düşünce Derneği Urla Şubesi, Eğitim-İş Urla Temsilciliği, Eğitim-Sen Urla Temsilciliği ve Eğit-Der Urla Temsilciliği tarafından yapılan etkinlikle kutlandı. Köy muhtarı Nazif Çakıroğlu'nun katkılarıyla Urla Kadıovacık Köyü'nde yapılan etkinlik büyük ilgi gördü.

Köy kahvesinde köy kadınlarının hazırladığı kahvaltı ile başlayan etkinliğin açılış konuşmasını ADD Urla Şube Başkanı Ali Yanar yaptı. Eğit-Der Başkanı İsmail Aydın köy enstitülerinin dünü bugünü konulu kısa bir konuşma yaparken Eğitim-İş Urla Temsilcisi Cemil Doğru öğrencileri Nazlıcan Tan ve Mustafa Aygül'le birlikte şiir dinletisi sundu. Hasan Öğren ve eşi Aysel Öğren'in seslendirdiği türkülerle devam eden etkinlik köy enstitüsü mezunları Feride Kılınç, Reşit İlhan Seyran ve Ali İhsan Beyhan'ın anılarını paylaşmaları ile sona erdi.

Etkinlikte ayrıca 15 Nisan Dünya Sanat Günü olması nedeniyle İstanbullu sanatçıların başlattığı Sanatçılar Girişimi Basın Bildirgesi de imzaya açıldı.


Haber Resimleri

Paylaþ

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Habere Oy Verin

Habere Henüz Puan verilmemis.
Bu Habere Puan Verin: 0 1 2 3 4 5

Yorumlar


  Bu haber Yoruma Kapalý.
 
 

Tavsiye Et

*: Her satýra bir e-posta adresi yazarak birden fazla adrese ayný anda mesaj gönderebilirsiniz. (En fazla 10 adres yazabilirsiniz.)