web site statistics software Turistik Çeşme ve Gazetem Çeşme Muhabiri Denizhan Güzel’e - Turistik Çeşme Yerel Siyasi Ticari Gazete

PostHeaderIcon Turistik Çeşme ve Gazetem Çeşme Muhabiri Denizhan Güzel’e
+   --   0

Turistik Çeşme ve Gazetem Çeşme Muhabiri Denizhan Güzel’e

SAKIZ ADASI TİCARET ODASI’NDAN ÖDÜL

 

Her yıl Sakız Adası Ticaret Odası olarak adaya birçok yönden katkıda bulunanlara onur ödülü veriliyor. Bu yıl, ödül 27 yıldır gazetecilik mesleğini icra eden duayen Gazeteci Denizhan Güzel'e ve Sakız adası'ndaki Alfa-Pi Yayınevi sahibi Yannis Panlyos'a layık görüldü.

Sakız adası Ticaret Odası'nda gerçekleştirilen törende ödüller verilmeden önce her yeni yıla girerken düzenlenen yılbaşı çöreği kesme serenomisi yapıldı. Yılbaşı çöreği hazırlanırken içine bir tane para konuyor. Bu parayı bulanın yılının şanslı ve bereketli geçeceğine inanılıyor. Papazlar yeni yılın para, bereket, sağlık ve şans getirmesi için dualar okuduktan sonar çöreği parça parça keserek önce Türk misafirlere ardından diğerlerine dağıtıldı.

Ödül töreninde konuşan Sakız Adası Ticeret Odası Başkanı Georgoulis Georgios, Gazeteci Denizhan Güzel'i komşu ve bir dost olarak tanımladı. Sakız Adası'nı ve kültürünü tanıtmak için çok çaba harcadığını söyleyen Georgios, “O, bizimle arkadaşlık ilişkileri kurmak için çok çalıştı. Gazeteci Denizhan Güzel, adamızı çok seviyor ve sanki bizim gibi burada doğmuş. 1986 yılında Milliyet Gazetesi'nde çalışma hayatına başlayan Güzel, bugüne kadar büyük gazete ve ajanslarda çalıştı ve her zaman iki halk arasındaki ilişkileri güçlendirmeye çabaladı. Bu sebepten dolayı ona bu onur ödülünü vermeye layık gördük” diye konuştu.

Gazeteci Denizhan Güzel ödülünü alırken Yunanistan'ın Avrupa Birliği Dönem Başkanlığını kutladı. Katkıda bulunan herkese teşekkür eden Güzel, “Bize desteklerini esirgemeyen herkese çok teşekkür ediyorum. Umarım iki ülke arasındaki ilişkiler daha da gelişir” dedi.

Sakız Adası Ticaret Odası'ndaki törenin ardından Sakız Adası Homeros Kiralık Odalar, Daireler ve Yazlık Evler Derneği tarafından verilen yemekte, Gazeteci Denizhan Güzel'e bir onur ödülü daha verildi. Sakız Adası Homeros Kiralık Odalar, Daireler ve Yazlık Evler Derneği Başkanı Dimitris Kytrilakis, adanın turizmine ve kültürüne sağladığı destekten ötürü Gazeteci Denizhan Güzel'e onur ödülü vermeyi layık gördüklerini söyledi. Bu ödüle layık olan ilk Türk Gazeteci olduğunu vurgulayan Kytrilakis, Güzel'e adaya sağladığı katkılardan dolayı teşekkür ederek plaketi sundu.

Gece geç vakte kadar eğlenceyle devam etti.


Haber Resimleri

Paylaþ

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Habere Oy Verin

Habere Henüz Puan verilmemis.
Bu Habere Puan Verin: 0 1 2 3 4 5

Yorumlar


  Bu haber Yoruma Kapalý.
 
 

Tavsiye Et

*: Her satýra bir e-posta adresi yazarak birden fazla adrese ayný anda mesaj gönderebilirsiniz. (En fazla 10 adres yazabilirsiniz.)